2024. évi évkönyv: otthoni edzés és stúdiófelszerelés
Összefoglaló
A vállalkozások és stúdiók vásárlásai 2024-ben a rendelések értékének 27%-át tették ki. Az otthoni edzésben a jóga vezetett (33,2%), a meditáció és hang (22,9%), valamint az ájurvéda (18,5%) előtt. Egyértelműen december volt a legerősebb hónap, 145-ös indexszel.
Mikor vásárolnak
A 100-as index az év átlagos hónapját jelenti. Otthoni edzésre novemberben (118) és decemberben (145) költötték a legtöbbet, februárban és márciusban a legkevesebbet (mindkettő 84). Június és július kissé az átlag alatt maradt (89), augusztus pedig felette volt (104).
December szinte minden szegmensben a legerősebb volt, leginkább a regeneráció (180), a meditáció és hang (149), valamint az ájurvéda (143) esetében. A pilateseszközöknél december mellett május (126) és szeptember (133) is erős volt.
A stúdiók 2024-ben főként nyáron, szeptemberben és novemberben rendeltek reformereket.
Havi szezonalitási index (az év átlagos hónapja = 100)
| Hónap | Otthoni edzés összesen | Pilateseszközök | Jóga | Meditáció és hang | Ájurvéda | Regeneráció | Aroma és tér | Egészség |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| jan. | 102 | 86 | 119 | 81 | 105 | 102 | 104 | 87 |
| febr. | 84 | 76 | 84 | 90 | 81 | 89 | 87 | 76 |
| márc. | 84 | 69 | 84 | 80 | 94 | 77 | 89 | 75 |
| ápr. | 100 | 100 | 115 | 90 | 92 | 87 | 75 | 109 |
| máj. | 93 | 126 | 88 | 99 | 100 | 56 | 84 | 98 |
| jún. | 89 | 98 | 92 | 91 | 82 | 79 | 89 | 86 |
| júl. | 89 | 69 | 82 | 92 | 95 | 99 | 103 | 87 |
| aug. | 104 | 95 | 103 | 99 | 121 | 101 | 94 | 94 |
| szept. | 97 | 133 | 95 | 104 | 76 | 103 | 105 | 108 |
| okt. | 98 | 111 | 86 | 107 | 105 | 89 | 108 | 104 |
| nov. | 118 | 96 | 111 | 119 | 108 | 140 | 127 | 151 |
| dec. | 145 | 142 | 142 | 149 | 143 | 180 | 135 | 125 |
Mit vásárolnak otthoni edzéshez
Reformerek és gépek nélkül: jóga 33,2%, meditáció és hang 22,9%, ájurvéda 18,5%, egészség 7,6%, regeneráció 6,3%, aroma és tér 5,2%, pilateseszközök 3,5%, ruházat 2,7% és barre 0,2%.
| Szegmens | Arány |
|---|---|
| Jóga | 33,2% |
| Meditáció és hang | 22,9% |
| Ájurvéda | 18,5% |
| Egészség | 7,6% |
| Regeneráció | 6,3% |
| Aroma és tér | 5,2% |
| Pilateseszközök | 3,5% |
| Ruházat | 2,7% |
| Barre | 0,2% |
Stúdiók és vállalkozások
A cégnevet vagy adószámot tartalmazó rendelések a vásárlások értékének 27%-át tették ki. A reformereknél és gépeknél ez 63,1%, a pilateseszközöknél 27,2%, a jógánál pedig 18% volt. Az ájurvéda (4,6%) és az aroma (4,7%) termékeit túlnyomórészt háztartások vásárolták.
| Szegmens | Arány |
|---|---|
| Összes vásárlás | 27,0% |
| Reformerek és gépek | 63,1% |
| Pilateseszközök | 27,2% |
| Jóga | 18,0% |
| Meditáció és hang | 16,3% |
| Regeneráció | 6,7% |
| Egészség | 5,5% |
| Aroma és tér | 4,7% |
| Ájurvéda | 4,6% |
| Ruházat | 3,7% |
Országok
Szlovákia a rendelések értékének 40,1%-át, Csehország 32,0%-át, Magyarország 21,1%-át, Horvátország pedig 6,7%-át adta.
A jóga aránya Csehországban volt a legmagasabb (39,7%). Magyarországon a meditáció és hang vezetett (34,0%) a jóga (30,2%) előtt. Horvátországban az ájurvéda (24,0%), valamint a meditáció és hang (23,6%) állt az élen, a jóga ott 12,2%-ot tett ki.
| Ország | Arány |
|---|---|
| Szlovákia | 40,1% |
| Csehország | 32,0% |
| Magyarország | 21,1% |
| Horvátország | 6,7% |
| Szegmens | Szlovákia | Csehország | Magyarország | Horvátország |
|---|---|---|---|---|
| Jóga | 34,5% | 39,7% | 30,2% | 12,2% |
| Meditáció és hang | 21,7% | 17,6% | 34,0% | 23,6% |
| Ájurvéda | 20,1% | 17,1% | 14,8% | 24,0% |
| Egészség | 7,1% | 5,4% | 6,9% | 17,9% |
| Regeneráció | 4,9% | 8,6% | 3,2% | 10,2% |
| Aroma és tér | 4,4% | 5,5% | 4,6% | 8,2% |
| Pilateseszközök | 4,6% | 2,7% | 3,0% | 2,6% |
| Ruházat | 2,7% | 3,3% | 2,4% | 1,2% |
| Barre | 0,0% | 0,1% | 1,0% | 0,0% |
Hogyan értelmezze ezeket a számokat
A módszertan megegyezik a 2025. évi évkönyvével. A kiadás lezárásának dátuma: 2026. november 5.
Forrás: Flexity, Central European Market Data by Flexity, 2024. évi évkönyv, módszertan 1.0, flexitylab.com